,,Vasaris – sveikatingumo mėnuo”

Kėdainių m. lopšelyje-darželyje ,,Vyturėlis” kūrybinė sveikatingumo grupė daugel metų organizuoja įvairias ugdomąsias veiklas. Šiais metais atsižvelgiant į kiekvienos grupės unikalumą, individualius vaikų poreikius sveikatos kūrybinė grupė mokytojoms pasiūlė sugalvoti ir įgyvendinti skirtingas sveikatinimo temas. Metodiniame susirinkime aptarėme kiekvienos grupės projektą, pasidžiaugėme įgyvendintų temų aktualumu ir įvairumu. Pasidaliname savo patirtimi.

,,Ežiukų” spec. vaikų grupė
Veiklos tikslas – įtraukti vaikus į domėjimąsi juos supančia gamta. Formuoti pažinimo, kasdieninių gyvenimo įgūdžių, socialinio ugdymo kompetencijas.
Aktyviai projekte dalyvavo ir šeimos nariai. Vieną savaitgalį skyrėme išvykai į gamtą: su vaikais ir tėveliais išvykome į Babėnų mišką pašerti miško žvėrelių. Iš iš namų atsineštų pakuočių gaminome lesyklėles, kurias, pripildę grūdais, pakabinome ant medžių šakų. Miške mus pasitiko nuo šakos ant šakos šokinėjančios voveraitės, miško takeliu su šeimininku keliaujantys šuniukai. Matėme apsamanojusius medžių kamienus, parudavusius lapus. Klausėmės miško garsų. Nuvažiavus prie upės, žvejai leido rankose palaikyti meškerę. Stebėjome upės srovės tėkmę. Taip vaikai mokėsi rūpestingumo, gailestingumo ir meilės gamtai ir joje esančiai augmenijai bei gyvūnijai.

,,Buratinų” grupės ugdytiniai projekte ,,Vasaris- sveikatingumo mėnuo” atrado ,,KAS SLEPIASI SVEIKATOS SKRYNELĖJE?”.
Mes judėjome, žaidėme, šypsojomės, vaišinomės daržovėmis ir vaisiais. Saugoti ir stiprinti vaikų sveikatą, formuoti sveikus gyvensenos įgūdžius – tai buvo mūsų tikslai.
Kūrėme estetišką ir saugią aplinką, stiprinome fizinę ir psichinę sveikatą. Pažinome skaičius sportuodami, emocijas – piešdami, vaisius ragavome, išreikšdami panašus ar skirtingas.

Visi norime matyti aplinkoje sveikus, laimingus ir saugius vaikus. Tačiau dažnai vaikų tyko pavojai juos supančioje aplinkoje – namuose, kieme, darželyje. Kartais patys vaikai sukelia pavojų, netgi to neįtardami, todėl „Saulučių“ ir „Aitvarėlių“ grupių vaikai diskutavo ir mokėsi „KAIP DERA ELGTIS NAMUOSE“.

Tikslas – ugdyti vaikų saugaus elgesio buityje sampratą ir įgūdžius, saugumo, savarankiškumo, atsakomybės nuostatas.

Išsikėlėme tokius uždavinius: padėti vaikui atpažinti pavojus buityje ir įgusti jų išvengti; suteikti vaikams žinių apie tinkamą elgesį ekstremaliomis situacijomis, apie galimus pavojus buityje; formuoti saugaus elgesio buityje įgūdžius vaikystėje.

You are currently viewing ,,Vasaris – sveikatingumo mėnuo”