Neformalus ugdymas

…žadinti teigiamas nuostatas meninei veiklai, pajusti kūrybinį džiaugsmą, pasitikėjimą, sėkmės jausmą – tokiu tikslu lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vedama papildoma ugdomoji meninė veikla – būreliai: popchoras „Čičiriukai“,  folklorinis ansamblis „Vyturiukai“.

Popchorą „Čičiriukai“  lanko 5-6 metų gabesni muzikai bei geriau intonuojantys vaikai. Jų repertuare – populiarios, įvairaus ritmo vaikiškos dainelės.

Folklorinį ansamblį „Vyturiukai“ lanko 4-6 metų gabesni muzikai vaikai. Mažieji mokomi dainuoti įvairias lietuvių liaudies dainas, skaičiuotes, greitakalbes, klausosi ir patys seka trumpas pasakaites ir pasakojimus.

Du kartus savaitėje – trečiadieniais ir penktadieniais – į krepšinio treniruotes lopšelyje-darželyje vaikus sukviečia Kėdainių krepšinio klubas „BC SAVI“. Šio klubo siekis – kad mažosios krepšinio žvaigždės treniruotėse mokytųsi ne tik krepšinio, kaip komandinio sporto, ypatumų, bet kartu skatina vaikų judėjimą, rūpinasi auklėtinių užimtumu, juos įtraukdami į visuomeninį gyvenimą bei stiprina fiziškai. Krepšinio klubo treneriai rūpinasi, kad vaikai treniruotėse išmoktų krepšininkui itin reikalingų fizinių savybių: vikrumo, greitumo, koordinacijos. Treniruotėse mažylis supras komandinio darbo prasmę ir naudą, išmoks gerbti draugus ir suaugusius, klausysis ir įsimins krepšinio istorijos detales. Krepšinio užsiėmimus veda treneris Vaidas Simonavičius.

Sportinių šokių klubas „Vilnis” – gerai žinomas kėdainiečių. Per 30 metų gyvuojantis klubas užsiima vaikų popamokine veikla. Jame vaikai šoka jau nuo 4 metų. Lankydami sportinių šokių užsiėmimus mažieji lopšelio-darželio ugdytiniai išmoksta šokti, įvaldo šokio meną. Du kartus savaitėje – antradieniais ir ketvirtadieniais, 10.30 val. – šokio pamokėles „Vyturėlyje” veda trenerė Natalija Tokareva.

Vaikai mėgsta piešti. Piešdami jie lavinasi, mokosi ir netgi gydosi. Piešiant lavėja stambieji ir smulkieji judesiai, akių-rankos koordinacija, kūno suvokimas ir kontrolė, dėmesio koncentracija, kalbinė raiška. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus pedagogė Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė lopšelio-darželio ugdytiniams veda dailės užsiėmimus. Programos tikslas – supažindinti vaikus su dailės technologijomis ir mokyti jas pritaikyti praktikoje. Užsiėmimai vyksta kiekvieną pirmadienį 10.30-11.30 val. Juos gali lankyti lopšelio-darželio ugdytiniai nuo 4-rių metų amžiaus.

Kėdainių kalbų mokykla kviečia 5-6 metų vaikus mokytis pagal neformaliojo vaikų švietimo programas. Programos skirtos visiems mažiesiems, norintiems įdomiai ir žaismingai pradėti mokytis anglų kalbos.

Užsiėmimų metu vaikai mokosi anglų kalbos žodžių, pagrindinių frazių, kurias nesunku pakartoti ir įsiminti. Mokytoja per pamokas bendrauja labai paprastais žodžiais, vartoja įvairias kūrybiškumą skatinančias priemones: įvairias užduotis, improvizacinius ir judriuosius žaidimus, mokomuosius animacinius filmukus, kad vaikams būtų lengviau ir įdomiau įsitraukti į anglų kalbos pasaulį.

Baigę šią programą, Jūsų vaikai bus geriau pasirengę mokyklai, gebės anglų kalba įvardyti kasdienius daiktus, spalvas, metų laikus, mokės skaičiuoti, apibūdinti juos supančius daiktus bei žmones.

Anglų kalbos užsiėmimai vyksta du kartus savaitėje. Juos veda mokytoja Jurga Vaičekonienė.

Savitą įstaigos kultūrą puoselėja lopšelio-darželio kūrybinės darbo grupės:

• Dailės
  • Gamtosaugos
  • Bendravimo
  • Sveikatingumo
  • Etnokultūros
    Laikraštuko „Vyturėlis“ redakcija.

„Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis yra kurdamas. Menas yra didysis žmogiškumo pranašas daiktų pasaulyje“.   / Vydūnas /

Dailės kūrybinės grupės tikslas – puoselėti darbuotojų kūrybiškumą, kurti grožį. Sudaryti sąlygas, padedančias darželio pedagogams ir ugdytiniams tenkinti prigimtinius, kultūros ir pažintinius poreikius. Ugdyti pastabumą, jautrumą metų laikų kaitai, kalendorinių švenčių jutimui. Kurti saugią, estetišką aplinką, grožėtis savo, draugų ir tėvų darbeliais.

Gamtosaugos kūrybinės grupės tikslas – siekti, kad vaikai pajustų gamtos grožio ekologinę vertę, suteikti žinių apie mus supančią aplinką, ugdyti norą stebėti, tyrinėti, eksperimentuoti, globoti ir saugoti gamtą.

Bendravimo kūrybinės grupės tikslas – dalintis informacija, patirtimi, žiniomis, emocijomis, mintimis bendravimo metu. Gilinti žinias apie esminių vertybių sistemą, tobulai jas taikyti, naudoti.

Sveikatingumo kūrybinės grupės tikslas – propaguoti sveiką gyvenseną ir jos naudą bendruomenei, ieškoti įvairių veiklos formų, stiprinančių bendruomeniškumą, sąmoningumą einant sveiko gyvenimo būdo keliu.

Etnokultūros kūrybinės grupės tikslas – skatinti vaikus pažinti ir gerbti savo kultūros tradicijas, tautinius papročius. Ugdyti meilę gimtajam kraštui, Tėvynei. Mokyti pajausti  žmogaus ryšį su gamta ir jos laiko ritmais.

Lopšelio-darželio laikraštuko „Vyturėlis“ kūrybinės grupės tikslas – skleisti žinią rajono gyventojams apie darželio bendruomenės gyvenimą ir jos veiklą, dalyvauti rajoniniuose konkursuose  ir parodose.

Lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ sudarytos sąlygos vaikų sveikatos stiprinimui bei specialiųjų poreikių vaikų ugdymui. Čia veikia masažo kabinetas, logopedo, specialiojo bei socialinio pedagogų   kabinetai.

Mažieji darželio lankytojai aktyviai sportuoja erdvioje ir nauju sportiniu inventoriumi aprūpintoje sporto salėje, o visi proginiai renginiai ir šventės vyksta gražioje ir jaukioje pramogų salėje.

Darželyje įrengtas Montessori terapijos kabinetas, kuriame sudarytos sąlygos vaikų patirčiai ir suvokimui plėtoti, jų asmenybės brandai, dvasinėms bei proto galioms vystytis ir augti.

Lego Dacta žaidimų kambaryje kartą savaitėje vyksta konstravimo ir galvosūkių valandėlės. Jų metu vaikai mokomi susikaupti, atlikti darbą iki galo, pamatyti žaidimo rezultatą, lavinama motorika, skatinamas kūrybiškumas, abstraktus mąstymas.