PSICHOLOGINĖS PAGALBA NUOTOLINIU BŪDU

Gerbiami tėveliai,

Naujasis virusas keičia ne tik mūsų įprastus gyvenimus: laisvalaikį, kasdieninę rutiną, ugdymo(si) būdus, bet ir psichologinės pagalbos teikimą. Deja, įprastinės psichologo teikiamos konsultacijos, kurios yra efektyviausios, neįmanomos. Visgi psichologiniai sunkumai su viruso atėjimu iš mūsų gyvenimo neišeina. Priešingai, vyraujant visuomenėje nerimui dėl su virusu susijusių aplinkybių, psichologiniai sunkumai gali paaštrėti ar atsirasti. Dėl to bus siekiama užtikrinti kuo efektyvesnę ir prieinamą psichologinę paramą šiuo laikotarpiu. Pabandysiu atsakyti į svarbiausius klausimus susijusius su psichologinės pagalbos teikimu.

Kaip bus teikiama psichologinė pagalba? Kokie kontaktai?

   Prireikus psichologinės pagalbos, galima kreiptis el. paštu: lipkytelaura@gmail.com.

                  Tuomet bus susitarta su Jumis dėl tolimesnės psichologinės pagalbos teikimo       informacinių technologijų pagalba (Facebook, Skype, Zoom, Messenger ir kt.).

Kas galės gauti psichologinę pagalbą?

Psichologinę pagalbą galės gauti tėvai, darželio bendruomenė ar vyresni vaikai.

Kokiais klausimais bus teikiama psichologinė pagalba?

                      Manome, jog šiuo laikotarpiu svarbiausi klausimai, kuriuos galime aptarti yra:

  1. Patiriami emociniai sunkumai dėl susiklosčiusios situacijos. Labai normalu šiuo metu jausti nerimą. Būtų keista jei jo nejustume šiomis dienomis. Tačiau, nuolatinis informacijos srautas apie virusą ir jo pasekmes, susitelkimas tik į šią temą, nuolatinis buvimas namuose, gali išprovokuoti intensyvų nerimą lydimą įvairių nemalonių psichologinių būsenų. Nevaldomos šios būsenos gali stipriai apkartinti mūsų kasdienybę ar net iššaukti panikos priepuolius. Dėl to jei jaučiate intensyvų nerimą ir su juo susijusius simptomus galite rašyti dėl psichologinės paramos. Dėl tokios paramos gali kreiptis, tiek nerimą išgyvenantys vaikai ar jų tėvai. Konsultacijos metu aptarsime kokiais būdais, metodais galime įveikti šias nemalonias psichologines būkles.
  2. Nuolatinis vaikų buvimas namuose, ugdymas nuotoliniu būdu, gali tapti tikru iššūkiu tėvams. Tuomet gali būti jaučiamas nerimas, gali sustiprinti ar iššaukti vaikų elgesio sunkumus. Tėvai įprastai lankę psichologo konsultacijas ar norėdami jas pradėti šiuo metu įprastine tvarka to daryti negali. Todėl drąsiai raginu kreiptis nurodytais kontaktais ir susitarti dėl tolimesnių konsultacijų. Manau, jog šios dvi kategorijos sunkumų šiuo laikotarpiu bus aktualiausios, tačiau kilus kitokio pobūdžio klausimams kviečiame drąsiai konsultuotis.

Taip pat gali būti naudinga informacija: Jaunimo linija  8 800 28888, Vaikų linija 116111.