Seminaras „ETNINIS KULTŪROS IR PAPROČIŲ PUOSELĖJIMAS DARŽELYJE“ 2019-11-26/28

„Etninė kultūra – visos tautos (etnoso) sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolat atnaujinama kultūros vertybių visuma, padedanti išlaikyti tautinį tapatumą bei savimonę ir etnografinių regionų savitumą.“ ( Lietuvos Respublikos Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymas)

Taigi etninė kultūra rodo konkrečios visuomenės, bendruomenės savitumą ir išskirtinumą. Ji neatsiejama tautos kultūros visumos dalis.

Šiuo metu į mūsų šalį intensyviai veržiasi naujos šventės, kurios susijusios su komercija. Jos yra linksmos, smagios, džiugios, bet ne visos mums priimtinos. Daugelis šeimų daug laiko praleidžia prie televizijos ekranų ir nuolat žiūri tas pačias nuobodžias laidas. Dėl šiuo metu vyraujančios „pop“ kultūros, mūsų senoji etninė kultūra nustumiama į šoną, kaip atgyvena. Liūdna, kad auganti karta labai mažai žino apie mūsų senolių papročius, tradicijas. Didelę įtaką turi globalizacija ir su ja atkeliavusi Vakarų kultūra. Vakarų kultūros pramogoms, pasilinksminimams jaunimas skiria didesnį dėmesį ir galvoja, kad tikrosios mūsų prosenelių tradicijos nemadingos ir nereikšmingos.

You are currently viewing Seminaras „ETNINIS KULTŪROS IR PAPROČIŲ PUOSELĖJIMAS DARŽELYJE“ 2019-11-26/28